Sowiogórskie Towarzystwo Historyczno-Krajoznawcze
Sowiogórskie Towarzystwo Historyczno-Krajoznawcze

18-19 stycznia SREBRNA GÓRA

W zimowy weekend z 18 na 19 stycznia, członkowie Sowiogórskiego Towarzystwa Historyczno Krajoznawczego spotkali się w Srebrnej Górze.

Zimowa aura dopisała. Odwiedziliśmy muzeum na Forcie Ostróg ( dziękujemy chłopakom z fortu za udostępnienie ekspozycji do zwiedzania). Wieczorem po spacerze rozpaliliśmy ognisko, nie zabrakło pieczonych kiełbasek, a w kociołku przygotowano rozgrzewający gulasz.

Wieczór upłynął na długich rozmowach, Maciej przygrywał na organkach, Tadeusz opowiadał ciekawe historie, wymienialiśmy się opowieściami i omawiali aktualne sprawy naszej grupy i plany na przyszłość.

Niedziela natomiast upłynęła na pracach w pomieszczeniach stowarzyszenia. Dzięki ofiarności Andrzeja Filka, na ekspozycję trafił między innymi obraz Fryderyka Wielkiego oraz inne cenne pamiątki. Dokończyliśmy także rozporowadzenie ciepłego powietrza z nowego pieca do pomieszczeń z wystawą.

Krzysztof - człowiek który z największą pieczołowitością odtwarza bitwy i fortyfikacje na swoich makietach, zapowiedział że w tym roku ukończy prace nad makietą twierdzy Schweidnitz (Świdnica). Makieta ma trafić również do Twierdzy Srebrna Góra, by mogli podziwiać ją turyści.

Odbyły się także ćwiczenia z musztry. Iza, Ewa, Mariusz i Konrad ćwiczyli komendy, zwroty, ładowanie i inne skomplikowane układy by w sezonie dać z siebie wszystko podczas rekonstrukcji bitew w których będziemy uczestniczyć.

Popołudniu odbyło się zebranie uzupełniające na Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej - wybrano większością głosów Piotra Kulaka. Odwiedzili nas także przyjaciele z Twierdzy - Emilia Pawnuk oraz Grześ Basiński z małym Fryderykiem, by omówić dalszą współpracę pomiędzy stowarzyszeniem a twierdzą.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za obecność! Do następnego razu

Script logo Script logo